Komunikat prasowy
 
W dniu 18.11.2020 r. Pekao Leasing i ARP Leasing podpisały porozumienie, które ustala zasady i tryb współpracy dotyczącej refinansowania leasingu w ramach tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców branży transportowej i przewozów autobusowych.

„…Produkty leasingowe dostępne w Naszej ofercie od wielu lat stanowią istotny instrument finansowania inwestycji i rozwoju polskich przedsiębiorców. Dostrzegamy problemy jakie pojawiły się wśród niektórych klientów działających m.in. w branży transportowej i autokarowej w PolsceW tym zakresie zapewniliśmy udogodnienia, m.in. w formie zawieszenia części kapitałowej płatności rat leasingowych, co wpisuje się także w ogół realizowanych działań antykryzysowych w naszym kraju. Zawarte porozumienie rozszerza nasze możliwości i pozwala dotrzeć ze wsparciem do tych przedsiębiorców, którzy potrzebują długoterminowego wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej. Jestem rad, że rozpoczęliśmy współpracę z ARP Leasing i przyjmujemy nowy standard w naszym wspólnym działaniu – mówi Szymon Kamiński, Prezes Zarządu Pekao Leasing.„…Wsparcie oferowane przez ARP Leasing w postaci refinansowania umów leasingowych w komercyjnych spółkach i towarzystwach leasingowych, od początku wdrożenia instrumentu w ramach Tarczy Antykryzysowej ma charakter powszechny. Każdy przedsiębiorca spełniający kryteria wsparcia może - posiadając promesy od swoich firm leasingowych - indywidualnie wnioskować o refinansowanie poprzez portal klienta w formie elektronicznej. Jednakże
zamierzeniem realizowanych przez Nas działań konsolidujących współpracę firm leasingowych o największym udziale w polskim rynku, jest zwiększenie potencjalnego zasięgu i efektywności wsparcia. Dzięki uzgodnionym zasadom współpracy z Naszymi partnerami, przedsiębiorcy - klienci tych spółek - będą mogli liczyć na spójne i partnerskie podejście w zasadach ubiegania się i skorzystania z refinansowana dotychczasowych umów, w sytuacjach, kiedy wspólnie uznamy że jest to optymalna droga zapewnienia wsparcia…” – komentuje Wojciech Miedziński, Prezes Zarządu ARP Leasing.

Kontakt dla mediów:
media@pekaoleasing.com.pl